AVUTEC Gatekeeper-X 
otwarty na przyszłość 

AVUTEC jest producentem, który wytwarza i rozwija kamery z wbudowanymi systemami oferującymi ekonomiczne i praktyczne aplikacje sztucznej inteligencji (AI). Nowe technologie zastosowane w sprzęcie i oprogramowaniu przekładają się na produkty, które uosabiają zalety sztucznej inteligencji. AVUTEC wychodzi w kierunku przyszłości dzięki inteligentnym kamerom Gatekeeper z serii X. Zwiększona moc obliczeniowa i wysokiej jakości czujniki oparte na algorytmach wizyjnych, zmieniają kamery w szybkie i dokładne urządzenia AI.

Kamery wyposażone w przetwornik reagujący na podczerwień, diody podczerwieni i filtr światła dziennego sprawia, że są one doskonałe do zastosowań ARTR. Odczytują tablice rejestracyjne podczas klasyfikowania samochodów, w międzyczasie śledzą ruch obiektów. Podzespoły o dużej mocy obliczeniowej pozwalają na równoległe działanie funkcji ARTR i zadania uczenia maszynowego. Zaprojektowane zarówno do pracy samodzielnej, jak i zintegrowanej z każdym innym systemem. Gatekeeper oferuje technologie identyfikacji dla zastosowań, w których dokładność, szybkość i automatyzacja są podstawowym celem.

Gatekeeper X znajduje zastosowanie miedzy innymi w systemach parkingowych, smart city, logistyce oraz wielu innych, gdzie zwiększa bezpieczeństwo, wygodę lub usprawnia zarzadzanie ruchem ludzi i pojazdów. Produkty z linii serii X można spotkać również w myjniach samochodowych, przemyśle motoryzacyjnym i hotelarskim, gdzie zapewniają, bezobsługową, szybką i zaawansowaną technologicznie obsługę klienta.