System kontroli dostępu dla Irdeto 

Irdeto jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa platform cyfrowych, chroniąc platformy i aplikacje w przemyśle rozrywkowym, gier wideo, transportu, zdrowia i IoT. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w dziedzinie bezpieczeństwa, tworzeniu oprogramowania i usług cybernetycznych, Irdeto chroni ponad sześć miliardów urządzeń i aplikacji dla najbardziej znanych i lubianych marek na świecie.

Dla nowego biura w Polsce, zlokalizowanego w Asco Business Center we Wrocławiu, firma potrzebowała odrębnego i nowoczesnego systemu kontroli dostępu zintegrowanego z kamerami monitoringu.

„Wybraliśmy Brivo i Eagle Eye Networks, ponieważ mieliśmy wcześniejsze pozytywne doświadczenia z ich stosowania w USA i Kanadzie” – mówi Agnese Zolfanelli, Global Facilities Director w Irdeto. „Za radą naszego działu IT postanowiliśmy wdrożyć podobny system w Europie, a pierwszą okazją była Polska. Szukaliśmy prostego systemu, z jedną kartą dostępu, łatwym dostępem do danych, raportami na temat poziomu „zajętości” biur oraz integracją z monitoringiem wideo w przypadku naruszenia bezpieczeństwa. Dla firmy z branży security, jest to niezwykle ważne.

„Ponadto”, kontynuuje Zolfanelli, „chcieliśmy system oparty na chmurze, który ułatwia faktyczne zarządzanie wszystkim w sposób zdalny i scentralizowany. Dostawa usług została zrealizowana na czas i zgodnie z wymaganiami, a czas reakcji i jakość usług były doskonałe.”

Jedną z potrzeb Irdeto była integracja z systemem kontroli dostępu biurowca, tak aby móc używać jednej karty do wejść zarówno do swojej przestrzeni biurowej, jak i do biurowca. Innym wymaganiem było umożliwienie przeglądania nagrań z incydentów, takich jak nieprawidłowe użycie karty lub zbyt długo otwarte drzwi. Brivo i Eagle Eye z łatwością spełniły obie te potrzeby.

Irdeto jest liderem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, dlatego od początku projektu konieczna była ścisła współpraca z działem IT. Wszystkie kamery i kontrolery kontroli dostępu są urządzeniami sieciowymi posiadającymi unikalne MAC adresy i IP. Instalacja została wykonana przez firmę ITM Polska, polskiego integratora zabezpieczeń technicznych i dostawcy usług monitoringu, certyfikowanego w zakresie rozwiązań Brivo i EEN. Sprzęt dostarczyła firma Smart-i, polski dystrybutor zabezpieczeń, specjalizujący się w rozwiązaniach opartych na chmurze.